Oferty pracy Gliwice

6 pomysłów na pracę dorywczą w Gliwicach

Sprawdziliśmy, w jakich branżach warto w Gliwicach szukać pracy dodatkowej oraz gdzie możliwy jest elastyczny grafik i zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu. Podsuwamy także kilka sprawdzonych sposobów na dorobienie do domowego budżetu. 

Kilka sprawdzonych sposobów na dodatkowy zarobek 

Praca w Gliwicach na GoWork.pl czeka nie tylko na osoby, które poszukują zajęcia na cały etat. Wiele ofert kierowanych jest do tych, którzy mają trochę wolnego w tygodniu i chcą ten czas przeznaczyć na dodatkowy zarobek. Sprawdziliśmy, w jakich branżach jest to najłatwiejsze w Gliwicach, na co jest popyt i kto może wykorzystać swoje umiejętności w opłacalnej pracy dorywczej. 

1. Petsitting, czyli wyprowadzanie i opieka nad psami i kotami

Dorobić mogą nie tylko osoby chętne do podejmowania opieki nad dziećmi. Jeśli mamy doświadczenie ze zwierzętami wielu mieszkańców Gliwic i okolic chętnie zatrudni nas do wyprowadzania swoich psów. Taką pracę oferują m.in. osoby zapracowane, chore albo wyjeżdżające na wakacje. Za jeden półgodzinny spacer można zgarnąć nawet 35 zł na rękę.

Petsitterzy wynajmowani są również do karmienia kotów i innych zwierząt domowych, podlewania kwiatów, a także do zostawania z pupilami w domach klientów albo zapewnienia całodobowej opieki we własnym mieszkaniu. W sieci funkcjonują darmowe portale i aplikacje, które pomagają w rozreklamowaniu swoich usług jako petsittera. 

2. Korepetycje — tak dorobi nie tylko student! 

Udzielanie popularnych “korków” dla uczniów to sposób na dodatkowy zarobek znany głównie wśród studentów i zawodowych nauczycieli. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby również inne osoby spróbowały swoich sił w tego rodzaju pracy dodatkowej. Wystarczy posiadać odpowiednią wiedzę. Na przykład pracownicy działów finansowych mogą pomagać w matematyce, a tłumacze w nauce języka obcego. 

W tym przypadku swoje usługi można oczywiście zareklamować w sieci, na przykład w mediach społecznościowych, ale także na osiedlowych słupach z ogłoszeniami, przystankach itp. Każdy sposób na dotarcie do potencjalnych uczniów i ich rodziców jest dobry. Korepetycje pozwalają na zdobycie średnio od 40 do 100 zł netto za godzinę pracy

3. Szukaj pracy zdalnej — to daje wiele możliwości

W podejmowaniu pracy dodatkowej zdecydowanie pomaga możliwość pracy zdalnej. Nie tylko zaoszczędzamy wówczas czas potrzebny na dojazd do miejsca wykonywania swoich obowiązków, ale także możemy m.in. pracować w niepełnym wymiarze czasu pracy dla firm i klientów znajdujących się w zupełnie innych częściach kraju. 

Dodatkowa praca zdalna może być prostymi czynnościami natury biurowej, wypełnianiem ankiet, elektroniczną obsługą klienta i call center, wykonywaniem tłumaczeń, transkrypcji, pisaniem tekstów czy dbaniem o social media. Możliwości jest naprawdę wiele, a jeśli mamy doświadczenie m.in. w IT, grafice lub księgowości, czeka na nas jeszcze więcej ofert dodatkowego zarobku. 

Jakich pracowników brakuje w Gliwicach? 

Szansą na pracę dodatkową są także branże, w których w Gliwicach i okolicach pracodawcy mają problem ze znalezieniem odpowiedniej ilości pracowników. Deficyty w sile roboczej sprzyjają możliwości negocjowania warunków zatrudnienia i podjęciu pracy z atrakcyjną stawką, w niepełnym wymiarze czasu i z elastycznym grafikiem. A lista profesji deficytowych w Gliwicach, prezentowana przez Barometr Zawodów, jest naprawdę długa.

4. Pomagaj na budowie, przy remontach i naprawach 

Jeśli jesteś tzw. złotą rączką, masz w ręku konkretny fach techniczny albo praktyczne umiejętności bez problemu znajdziesz w Gliwicach pracę dodatkową. Przyjmą Cię m.in. firmy budowlane, remontowo-wykończeniowe, motoryzacyjne, naprawcze, jak i prywatni klienci. 

Wszystko dlatego, że w zawodach technicznych, nie tylko w Gliwicach, występuje głęboki deficyt wykwalifikowanych pracowników. Brakuje m.in. cieśli, betoniarzy i zbrojarzy, robotników budowlanych, brukarzy, dekarzy i blacharzy, elektryków, lakierników, mechaników, monterów, operatorów sprzętów i maszyn, spawaczy i ślusarzy. 

5. Praca dodatkowa dla kierowców

Jeśli posiadasz prawo jazdy oraz własny samochód możesz dorabiać realizując przewozy osób oraz dostarczając zakupy, towary i jedzenie. Pomogą Ci w tym popularne aplikacje, takie jak Uber, Wolt, Glovo, Bolt, Żabka Jush itp. Jeśli nie chcesz wiązać się z takimi firmami również restauracje, pizzerie, sklepy i inne punkty handlowo-usługowe z Gliwic i okolic poszukują własnych dostawców i zaopatrzeniowców. Istotną zaletą takiego zajęcia dodatkowego jest najczęściej bardzo elastyczny grafik i możliwość wyboru, kiedy chcemy przyjmować zlecenia i w jakiej ilości. 

6. Gastronomia, handel, branża opiekuńcza i logistyczna 

Praca czeka także w gastronomii, która znana jest z możliwości dogodnego układania swojego grafiku. W Gliwicach na atrakcyjne oferty mogą liczyć przede wszystkim kelnerzy, barmani i pomoce kuchenne. Osoby o zdolnościach cukierniczych zawsze mogą również przygotowywać ciasta i torty na zamówienie. Innym sektorem, przyjaznym pracownikom niepełnoetatowym, jest handel. Wiele osób dorabia jako kasjerzy i sprzedawcy w różnego rodzaju sklepach. 

Ponadto wiele opcji podjęcia pracy dodatkowej w regionie mają pielęgniarki, położne i ratownicy medyczni, którzy zechcą opiekować się chorymi w leczeniu ambulatoryjnym, osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi. Ze względu na rozwój branży logistycznej w Gliwicach i okolicach szansą na dodatkowy zarobek jest także zatrudnienie się w charakterze magazyniera. 

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Oferty pracy Gliwice

Oferta pracy – Sprzątanie biur – ETAT dla osoby z ORZECZENIEM Praca w ZPCHR Gliwice – dobry dojazd pod sam obiekt (Gliwice)

„EZT” to firma z ponad 30 letnim doświadczeniem w branży usług czystościowych. Aktualnie poszukujemy osoby utrzymanie czystości wewnątrz obiektu w
Oferty pracy Gliwice

Oferta pracy Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Rybarzowice, Gliwice – Pracownik porządkowy

U W A G A  ! ! ! Aplikacje bez klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych nie będą brane pod
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ