Zdrowie

Zielone Kozienice – miasto, w którym zieleń staje się coraz ważniejsza

Kiedy wiosna zawitała do Kozienic, zieleń stała się jej najbardziej charakterystycznym elementem. Urząd Miejski zadbał o skwery, place zabaw i uliczne nasadzenia, które obecnie pięknie wyglądają i cieszą oko mieszkańców.

Burmistrz Piotr Kozłowski podkreśla, że władze gminy skupiają szczególną uwagę na estetyce i funkcjonalności miejsc publicznych. W ostatnich latach dokonano szeregu inwestycji mających na celu poprawę krajobrazu Kozienic. Od 2022 roku do końca bieżącego roku zostanie zasadzonych ponad 700 drzew, 8500 krzewów, 1300 pnączy, 3600 bylin oraz ponad 20 tys. różnych roślin ozdobnych, w tym cebulowych i jednorocznych. Władze gminy nadal będą pracować nad uatrakcyjnieniem Kozienic i zapewnieniem mieszkańcom oraz turystom przyjemnego i uporządkowanego otoczenia.

Kozienice zyskały nowe nasadzenia, które pięknie prezentują się na zagospodarowanych placach zabaw, przy szkołach, a także wzdłuż dróg krajowych. Gmina Kozienice otrzymała dofinansowanie z funduszy norweskich na zagospodarowanie terenów zielonych, a także podpisała umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która pozwoliła na zadbanie o pasy zieleni przylegające do tych dróg. Nowe nasadzenia znajdują się także na parkingu, osiedlach oraz w Parku Miejskim. W Łuczynowie i Świerżach Górnych można je zobaczyć przy placu zabaw i skateparku. Zbliża się otwarcie nowego parku rekreacyjno-sportowego przy ulicy Legionów i Warszawskiej, w którym również zaplanowano nasadzenia.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Zdrowie

Wielkie nazwiska i wielkie pieniądze – 29 maja startują rozgrywki LOTTO SuperLIGI Tenisa

„To największy projekt w historii tenisa w Polsce, który przekształci polski tenis w twór prawdziwie zawodowy” – podkreślił Mirosław Skrzypczyński,
Zdrowie

Naukowiec z PŚ: medycyna spersonalizowana to leczenie szyte na miarę

PAP: Czy dzisiaj bardziej leczy się chorobę, czy raczej człowieka? Dr hab. inż. Katarzyna Krukiewicz, prof. PŚ z Wydziału Chemicznego
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ