Zdrowie

Darmowy autobus dowiezie kibiców na zbiórkę `Niebieska Krew`

W sobotę (20 kwietnia) na Stadionie Śląskim odbędzie się wielkie, piłkarskie święto. Ruch Chorzów podejmie w meczu przyjaźni Widzew Łódź, a na trybunach padnie rekord frekwencji Ekstraklasy w XXI wieku. Klub już teraz wydał 44 000 biletów, a maksymalna liczba osób, które będą mogły obejrzeć spotkanie na żywo, to aż 50 167! To piękne wydarzenie uświetni akcja charytatywna „Niebieska Krew”. Ruch Chorzów wraz z partnerami zbiórki z radością informuje, że fani będą mogli dojechać na miejsce, korzystając ze specjalnego, niebieskiego autobusu. Przejazd nim będzie całkowicie darmowy.

Oddawanie krwi to jedna z najszlachetniejszych form pomocy drugiemu człowiekowi, która nie wymaga dużego wysiłku. Dla dawcy to tylko chwila, która może uratować czyjeś życie. Dlatego Ruch Chorzów we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaprasza kibiców „Niebieskich” oraz Widzewa Łódź do udziału w charytatywnej zbiórce krwi „Niebieska Krew”. Akcja odbędzie się na placu pod Stadionem Śląskim od strony ul. Parkowej w sobotę od 12:00 do 15:30.

Dla fanów, którzy nie mają własnego transportu, dostępna jest specjalna bezpłatna linia autobusowa. Niebieski autobus rozpocznie podróż pod Centrum Handlowym AKS w sąsiedztwie Stadionu Śląskiego, a następnie zatrzyma się na kilku przystankach, zanim zakończy trasę w miejscu początkowym. Autobus będzie kursował cztery razy zgodnie z harmonogramem, a jego uruchomienie zostało możliwe dzięki wsparciu sponsora strategicznego Ruchu Chorzów, marce Betclic.

Nowy harmonogram Betclic

„Przed nami historyczny mecz, który na długie lata zapadnie w pamięć zarówno kibicom obecnym w sobotę na Stadionie Śląskim, jak i wszystkim osobom śledzącym z uwagą polski futbol. Już w środę przekroczyliśmy barierę 44 000 wydanych wejściówek i pobiliśmy frekwencyjny rekord Ekstraklasy w XXI wieku. Teraz walczymy o jego wyśrubowanie i zapełnienie >>Kotła Czarownic<>Niebieska Krew<<” – powiedział Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Kibice, którzy zdecydują się oddać krew, otrzymają dodatkowe upominki od Ruchu i Betclic, a także będą mieli możliwość skorzystania z specjalnej strefy piknikowej przed meczem z Widzewem. Klub udzieli więcej informacji na ten temat na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Ruch nie tylko przyniesie korzyści dla potrzebujących, ale również dla samych uczestników, którzy będą mieli okazję spędzić czas w strefie piknikowej przed meczem. Dodatkowe informacje na temat akcji znajdują się na stronie klubu oraz w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do udziału w akcji „Niebieka Krew” Ruch Chorzów przygotował specjalne wideo, które można znaleźć na YouTube pod tym linkiem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak przygotować do oddania krwi oraz jak wygląda cały proces, wszystkie informacje znajdziesz na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Wystarczy wejść w ten link, aby zapoznać się z pełną instrukcją.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Zdrowie

Wielkie nazwiska i wielkie pieniądze – 29 maja startują rozgrywki LOTTO SuperLIGI Tenisa

„To największy projekt w historii tenisa w Polsce, który przekształci polski tenis w twór prawdziwie zawodowy” – podkreślił Mirosław Skrzypczyński,
Zdrowie

Naukowiec z PŚ: medycyna spersonalizowana to leczenie szyte na miarę

PAP: Czy dzisiaj bardziej leczy się chorobę, czy raczej człowieka? Dr hab. inż. Katarzyna Krukiewicz, prof. PŚ z Wydziału Chemicznego
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ