Polityka

Podpisano kontrakt programowy dla Małopolski

Kontrakt programowy dla Województwa Małopolskiego podpisał marszałek Witold Kozłowski oraz minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Chodzi o sumę blisko 2,7 mld euro.

„Bardzo dziękuję Panu ministrowi Grzegorzowi Pudzie za współpracę i troskę o sprawy Małopolski. Dzisiaj podpisałem kontrakt programowy dla Małopolski, który jest tym pierwszym dokumentem, który włącza nas w bezpośrednie negocjacje z Komisją Europejską. Dokument określa zasady i warunki dotyczące realizacji programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027” – powiedział cytowany we wtorkowym komunikacie Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Podpisanie uzgodnionego przez zarząd Województwa i ministra funduszy i polityki regionalnej dokumentu oznacza, że można już go negocjować z Komisją Europejską. Po jego zatwierdzeniu przez Brukselę będzie można dzielić pieniądze na poszczególne działania i rozpisywać konkursy.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wskazał, że środki zaplanowane w nowej perspektywie finansowej mają zostać przeznaczone na projekty m.in. z obszaru przedsiębiorczości, środowiska, transportu, infrastruktury, rynku pracy, edukacji i sprawiedliwej transformacji. Przypomniał, że 12 października br. odbędzie się ostatnia runda negocjacji programu regionalnego z Komisją Europejską.

W programie, który wyznacza ogólne kierunki podziału środków unijnych są też konkretne inwestycje o szczególnym znaczeniu dla rozwoju województwa, które mają być finansowane z programu regionalnego w sposób priorytetowy, co oznacza, że dla ich wsparcia nie będzie potrzebne rozpisywanie konkursów – to m.in. inwestycje w transport, kulturę i służbę zdrowia.

W poniedziałek zarząd województwa lubuskiego poinformował, że podpisał z rządem kontrakt programowy na lata 2021 – 2027, wcześniej taki dokument podpisały zarządy województw: dolnośląskiego, łódzkiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, śląskiego, pomorskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz opolskiego.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Polityka

15 małopolskich uczelni podpisało porozumienie na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+

W Zakopanem podczas seminarium „Małopolska – wyzwania rozwojowe. Wyjście poza horyzont”, organizowanym przez Fundację GAP, zostało podpisane porozumienie o współpracy
Polityka

MFiPR: Na Konwencie Samorządowym o nowej perspektywie finansowej dla województwa śląskiego (komunikat)

– Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje: Ponad 5 mld euro z polityki spójności na lata 2021-2027 otrzyma województwo śląskie
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ