Polityka

Kozienice: Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kociołkach odebrane

W Centrum zamieszka 15 osób, w tym 7 na stałe. Będą to niepełnosprawne osoby dorosłe ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Pensjonariusze będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną oraz osoby do pomocy. W budynku oprócz pokoi dla potrzebujących znalazły się sala telewizyjna, stołówka, gabinety lekarskie, pokój zabiegowy oraz łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zmieniło się również otoczenie budynku. Powstały strefy odpoczynku, miejsca parkingowe i podjazdy dla niepełnosprawnych. Wartość inwestycji to prawie 2,8 mln zł, z czego prawie 2,2 mln stanowiło dofinansowanie z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Uruchomienie obiektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 r.

– Dostosowanie budynku wymagało dużo pracy. Cieszymy się z powstania Centrum, ponieważ będzie służyło całemu regionowi. Obecnie jest to jedyny tego typu obiekt na terenie powiatu. Zrealizowaliśmy kolejne zadanie z zakresu sfery społecznej, a w planach mamy kolejne działania w tym obszarze – powiedział burmistrz Piotr Kozłowski.

To nie jedyne, dobre wiadomości dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin na początku nowego roku. Gmina Kozienice pozyskała z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej prawie 800 tys. zł, w tym ponad 310 tys. na realizację programu opieki wytchnieniowej oraz ponad 474 tys. na program asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej.

– Środki te pozwolą na kontynuację i rozwój działań podjętych w poprzednich latach. Będą kolejnym źródłem finansowania szerokiego spektrum zadań na rzecz osób z niepełnosprawnościami, jakie w tej kadencji samorządowej zainicjowaliśmy i realizujemy na terenie Gminy Kozienice – dodał burmistrz Piotr Kozłowski.

 


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Polityka

15 małopolskich uczelni podpisało porozumienie na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+

W Zakopanem podczas seminarium „Małopolska – wyzwania rozwojowe. Wyjście poza horyzont”, organizowanym przez Fundację GAP, zostało podpisane porozumienie o współpracy
Polityka

MFiPR: Na Konwencie Samorządowym o nowej perspektywie finansowej dla województwa śląskiego (komunikat)

– Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje: Ponad 5 mld euro z polityki spójności na lata 2021-2027 otrzyma województwo śląskie
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ