Gospodarka / Biznes

Nowy magazyn Rossmanna w Pyskowicach – 43 tys. mkw. nowych możliwości!

Rossmanna na Śląsku w Pyskowicach zwiększyła swoją powierzchnię magazynową o 17 tys. mkw. do 43 tys. mkw., wraz z 33 dokami przeładunkowymi i 34 rzędami regałów tradycyjnych oraz 2 rzędami regałów przepływowych. To centrum dystrybucyjne, obsługujące południową Polskę, zwiększyło również liczbę pracowników do 550 osób.

Centrum Dystrybucyjne Rossmanna w Pyskowicach zostało założone w 2014 roku, aby zapewnić zaplecze logistyczne dla drogerii na południu Polski. W związku z rosnącą liczbą sklepów (obecnie 1670 drogerii w całej Polsce) w marcu 2022 r. podjęto decyzję o rozbudowie magazynu. Budowa trwała do końca lutego 2023 r., po czym Rossmann otrzymał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie 23 lutego tego samego roku.

„Potrzebujemy coraz większych możliwości w zakresie optymalizacji wysyłki towaru do drogerii, tak aby zapewnić najlepszy poziom obsługi naszym klientom. Inwestycja w Pyskowicach na pewno nam to ułatwi. Kolejnym celem była poprawa warunków pracy naszych pracowników. Zależało nam, by pracowało im się łatwiej i zdecydowanie bardziej ergonomicznie” – informuje Rafał Makarski, dyrektor Działu Logistyki w Rossmannie.

„Jesteśmy dumni, że Rossmann jest u nas już od prawie 10 lat. Tworzy miejsca pracy i miejsce przyjazne dla ludzi. Podglądamy was, wasze idee, sposób zrządzania, podejście do pracowników. Mamy nadzieję, że czujecie przyjazną atmosferę ze strony miasta” – mówił podczas otwarcia magazynu Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Uroczyste otwarcie nowo rozbudowanego magazynu Rossmanna w Pyskowicach odbyło się w obecności wybranych samorządowców, którzy podkreślili ogromny wkład firmy w rozwój lokalnej społeczności. Magazyn został wyposażony w manualne, bezautomatyczne systemy składowania, wsparcie termiczne i LED-owe oświetlenie, które pozwoliło na obniżenie zużycia energii. Doświadczeni pracownicy mają do dyspozycji 33 doki przeładunkowe, a całkowita liczba miejsc paletowych wynosi 39,5 tys.

Nowy magazyn zapewnia nie tylko wyższy standard pracy, ale także wsparcie dla lokalnych przedsiębiorstw. Rossmann będzie wspierać lokalny biznes, wspomagając transport i logistykę, aby zapewnić najwyższą jakość usług.

Rossmann w Pyskowicach to ważny element lokalnej gospodarki i społeczności. Dzięki nowej hali magazynowej, firma będzie miała możliwość zapewnienia mieszkańcom i lokalnym przedsiębiorstwom wysokiej jakości usług logistycznych, co wpłynie na dalszy rozwój lokalnego rynku.

„Dobudowaliśmy i wyposażyliśmy łącznie ponad 18 tys. mkw. powierzchni użytkowej, zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania. Zaspokoiliśmy potrzeby, a jednocześnie utrzymaliśmy wysokie wymogi bezpieczeństwa pożarowego” – przekonuje Andrzej Podobas, kierownik Działu Inwestycji i Nowych Otwarć w Rossmannie.

„Podczas projektowania nowej hali mocno stawialiśmy na funkcjonalność oraz komfort naszych pracowników. Pojawiły się więc przestronne pomieszczenia socjalne i nowoczesne sale konferencyjne. Równolegle zmodernizowaliśmy i przearanżowaliśmy starszą część magazynowo-socjalną” – informuje Marcin Mnich, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego w Pyskowicach.

Powierzchnia magazynowa została znacząco rozszerzona, a budynek socjalny wzbogacony o dodatkowe 1 tys. mkw. dając pracownikom swobodę oraz komfort.

Centrum dystrybucyjne wzbogacone zostało o nowe stanowiska pracy i odpowiedni sprzęt, zapewniając wszystkim zaangażowanym przyjazne warunki.

Zwiększenie przestrzeni magazynowej i modernizacja budynku socjalnego stanowią ogromny krok w kierunku poprawy warunków pracy, zapewniając pracownikom lepszy komfort i bezpieczeństwo.

„Mamy też coraz większą flotę wózków magazynowych, a starsze modele systematycznie wymieniamy na nowe. Poza tym wymieniliśmy większość urządzeń typu skanery, a także bardziej specjalistyczne, jak np. Pick by Voice, czyli podręczny sprzęt, który pomaga w skompletowaniu towaru >>słuchając<< komend głosowych” – wylicza Marcin Mnich.

Rossmann wyposażył swoje centrum dystrybucji w Grudziądzu w nowoczesne systemy, które zapewniają wydajne i bezpieczne przechowywanie towarów. Otwarcie magazynu w marcu 2023 r. oznacza, że Rossmann może teraz przechowywać i wysyłać towary w skali całej Polski północnej. Magazyn ma obecnie 35 tys. mkw., a jego rozbudowa o 11 tys. mkw. zapewni jeszcze większy poziom skuteczności.

Rossmann zwiększył zakres działalności w Polsce północnej, otwierając w marcu 2023 r. rozbudowany magazyn w Grudziądzu. Jego powierzchnia wzrosła o 11 tys. mkw., co łącznie daje 35 tys. mkw. Nowy magazyn wyposażony jest w zaawansowane systemy, pozwalające na wydajne i bezpieczne przechowywanie towarów. Dzięki temu Rossmann może jeszcze skuteczniej dostarczać produkty do sklepów w całej Polsce północnej.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (4/2022) Podpisanie aneksu do listu intencyjnego zawartego przez spółkę zależną z Mercury Engineering Polska Sp. z o.o.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 32/2021 z dnia 4 października 2021 roku w sprawie zawarcia listu intencyjnego dotyczącego realizacji
Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (5/2022) Zawarcie aneksu do umowy ramowej o udzielanie gwarancji kontraktowych z Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

MOSTOSTOSTAL ZABRZE S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 4 lutego 2022 r. MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. (spółka
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ