Gospodarka / Biznes

Vita Granum Gliwice – zdrowie i smak w jednym

Z przyjemnością informujemy, że Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów jest gotowe do wprowadzenia na rynek polepszacza glebowego użyźniającego ziemię. W najbliższych tygodniach powstanie nowoczesna kompostownia, która będzie odbierać bioodpady z Gliwic. Miejska spółka posiada wszelkie wymagane certyfikaty oraz ministerialną zgodę na wprowadzenie do obrotu środka organicznego zwanego Vita Granum Gliwice.

Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów (PZO) przy ulicy Rybnickiej 199B słynie z cieszącego się dużym powodzeniem PSZOK-u oraz punktu Drugie Życie Rzeczy. Wszystko to jest jeszcze bardziej wartościowe dzięki gruntownej modernizacji kompostowni, która miała miejsce półtora roku temu, a która jest teraz miejscem, gdzie odbywa się cały proces zagospodarowania odpadów.

Mieszkańcy Gliwic zapewniają surowce do produkcji Vita Granum Gliwice, dostarczając do PSZOK-u gałęzie, trawę, liście oraz bioodpady z brązowych pojemników, a także odpady zielone z terenów miejskich, takich jak parki czy skwery. Dzięki wsparciu ze strony PZO w postaci proekologicznych inwestycji, otrzymujemy nowy produkt – pierwszy miejski polepszacz glebowy, który ma przyczynić się do lepszej jakości gleby w naszym mieście.

Po wielu miesiącach wysiłku Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów w Gliwicach w końcu otrzymało decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dzięki której udało się zakończyć proces badawczy próbek materiału kompostowego. Prezes Magdalena Budny wyraża radość z tego sukcesu, a także podziękowanie posełowi Jarosławowi Gonciarzowi za wsparcie udzielone dla spółki w uzyskaniu ministerialnego certyfikatu. Dzięki jego pomocy wszystko zdążono zamknąć przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego roślin.

Produkt Vita Granum Gliwice (Gliwickie Ziarenko Życia), zgodnie z opinią PZO, charakteryzuje się wyjątkową jakością i zawartością. Przeszedł on rygorystyczne badania i uzyskał pozytywne recenzje siedmiu odpowiednich instytucji. Jest w pełni bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz dla środowiska i może być stosowany do upraw warzyw, trawników, użytków zielonych i upraw ozdobnych.

Mieszkańcy Gliwic oraz firmy będą mieli możliwość skorzystania z wyjątkowych korzyści, jakie przyniesie produkcja Vita Granum Gliwice – taniego i ekologicznego produktu. Co więcej, osiągnięcie właściwych poziomów recyklingu dla odpadów biodegradowalnych będzie dodatkową korzyścią dla miasta. Wszystko to w dobie rosnących cen nawozów, tym bardziej korzystnym dla lokalnej społeczności. – podsumowuje Magdalena Budny.

Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów zaprasza mieszkańców do włączenia się w program segregacji odpadów. Poprzez dostarczenie do PSZOK-u odpowiednio wysegregowanych zielonych odpadów, takich jak skoszona trawa, zgrabione liście czy ścięte gałęzie, będzie możliwa produkcja nowego przydatnego produktu, który będzie idealnym rozwiązaniem do ogrodów przydomowych.

Produkcja Vita Granum Gliwice będzie w pełni uruchomiona w czasie wegetacji roślin, gdy mieszkańcy i firmy dostarczą większe ilości odpadów zielonych. Cały proces produkcji potrwa około 8 tygodni, a PZO planuje udostępnienie gotowego produktu mieszkańcom w połowie czerwca.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (4/2022) Podpisanie aneksu do listu intencyjnego zawartego przez spółkę zależną z Mercury Engineering Polska Sp. z o.o.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 32/2021 z dnia 4 października 2021 roku w sprawie zawarcia listu intencyjnego dotyczącego realizacji
Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (5/2022) Zawarcie aneksu do umowy ramowej o udzielanie gwarancji kontraktowych z Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

MOSTOSTOSTAL ZABRZE S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 4 lutego 2022 r. MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. (spółka
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ