Gospodarka / Biznes

Gliwice: Mieszkanie+ po gliwicku. Górna 11 ma już lokatorów

Zakończono realizację znaczącego projektu samorządu w ramach miejskiego programu „Mieszkanie+ po gliwicku” – 21 lutego przekazano mieszkańcom klucze do ich nowych lokali w piątym budynku komunalnym przy ul. Górnej. W trzykondygnacyjnym, nowoczesnym bloku mieszczącym się pod adresem Górna 11 znalazło nowy dom aż 25 osób.

Miejska spółka ZBM I TBS wybudowała obiekt w ramach III etapu inwestycji Miasta Gliwice, kosztem 8,3 mln zł, przy wsparciu ponad 6 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Górna 11 to część atrakcyjnej oferty wynajmu nowych mieszkań komunalnych w mieście.

Program „Mieszkanie+ po gliwicku” konsekwentnie rozwija miejskie budownictwo mieszkaniowe, dostarczając mieszkań komunalnych od ponad 4 lat dla pracujących gliwiczan osiągających umiarkowane dochody. Do tej pory zrealizowano ponad 200 mieszkań w różnych lokalizacjach miejskich.

Warunkiem koniecznym do skorzystania z miejskiego najmu jest spełnienie kryterium dochodowego, brak posiadania własnego lokum, zamieszkiwanie na terenie Gliwic oraz odprowadzanie podatku dochodowego. Mieszkania tego typu są budowane w różnych częściach miasta i są w pełni wykończone, co oznacza, że najemca może wprowadzić się do nich natychmiast, wystarczy tylko własne meble. Miesięczny czynsz wynosi 14,5 zł za metr kwadratowy.

Na ulicy Górnej 11 znajduje się trzykondygnacyjny budynek z windą i garażem podziemnym, w którym znajduje się 18 mieszkań o powierzchni od 31,57 m2 do 53,84 m2. Mieszkania na parterze posiadają tarasy z ogródkiem, a pozostałe posiadają balkony.

W oferowanych 18 lokalach, 12 z nich zostało wykonanych w wysokim standardzie, z 2 pokojami oraz odrębną kuchnią bądź aneksem kuchennym. Pozostałe 6 mieszkań to kawalerki. Dodatkowo, jedno 2-pokojowe mieszkanie na parterze zostało przystosowane specjalnie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie lokale posiadają instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną, centralne ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową z miejskiej sieci ciepłowniczej. Dodatkowo wyposażone są w piecyki elektryczne z płytą ceramiczną. Każde mieszkanie posiada łazienkę wyłożoną glazurą, z zainstalowanym „geberitem” oraz wanną. Płytki znajdują się także na kuchennych podłogach oraz części ścian nad zlewozmywakiem z zamontowaną baterią.

Mieszkańcy Górnej 11 mają do dyspozycji komórki lokatorskie, wózkownię oraz 24 miejsca postojowe, w tym 13 w garażu podziemnym. Dodatkowo, mogą korzystać z funkcjonalnego placu zabaw, siłowni pod chmurką i otaczającego ich zieleni.

Nowe mieszkania komunalne o nazwie Górna 11 oferują wysoki standard i są przeznaczone dla średnio zarabiających mieszkańców Gliwic. Zlokalizowane niedaleko parku Chrobrego, przystanków komunikacji miejskiej i zjazdu na Drogową Trasę Średnicową, zapewniają wygodną lokalizację. W przyszłości planowane jest także wybudowanie nowoczesnego szpitala miejskiego w ich sąsiedztwie. Ta inwestycja jest częścią trzeciego etapu większego projektu miejskiego, który będzie kontynuowany w kolejnej kadencji samorządu poprzez budowę kolejnych 4 budynków wielorodzinnych przy ul. Kujawskiej. Do 2025 roku planowane jest również oddanie mieszkań komunalnych i TBS mieszkańcom Gliwic, które będą dostępne na osiedlach przy ul. Dworskiej, Wiertniczej, Opolskiej, Dolnej i Rymera – powiedział prezydent Gliwic, Adam Neumann.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (4/2022) Podpisanie aneksu do listu intencyjnego zawartego przez spółkę zależną z Mercury Engineering Polska Sp. z o.o.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 32/2021 z dnia 4 października 2021 roku w sprawie zawarcia listu intencyjnego dotyczącego realizacji
Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (5/2022) Zawarcie aneksu do umowy ramowej o udzielanie gwarancji kontraktowych z Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

MOSTOSTOSTAL ZABRZE S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 4 lutego 2022 r. MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. (spółka
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ