Polityka

Gliwice: Mieszkanie+ po gliwicku. Nowy adres: Dworska 10F

Osiedle Dworska – Zbożowa szybko się zapełnia! Pierwsze 35 gotowych mieszkań komunalnych w nowym kompleksie budynków przy ul. Dworskiej jest gotowe do zamieszkania przez lokatorów z numerem 10F. Klucze i umowy najmu miejskich „m” wręczył im prezydent Gliwic Adam Neumann i jego zastępca, Mariusz Śpiewok, 4 marca.

Zespół budynków Dworska 10F w Szobiszowicach składa się z sześciu obiektów mieszkalnych, w tym trzech komunalnych (łącznie 105 mieszkań) i trzech TBS-owskich (łącznie 81 mieszkań). Planuje się zakończenie tej inwestycji na przełomie lat 2024 i 2025.

Mieszkańcy Gliwic mogą teraz skorzystać z pierwszych 35 z 105 nowych mieszkań komunalnych przy ul. Dworskiej. Te komfortowe mieszkania wyposażone są w nowoczesne i ekologiczne systemy grzewcze, a po umeblowaniu można się do nich wprowadzić natychmiast. Dodatkowymi zaletami są atrakcyjne stawki czynszowe i bezpieczna umowa najmu z miastem – powiedział prezydent Gliwic Adam Neumann.

Realizacja budynku Dworska 10F kosztowała ponad 12 mln zł, z czego niemal 8,5 mln zł zostało pozyskane w ramach dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Budynek wielorodzinny przy ul. Dworskiej 10F składa się z czterech kondygnacji i jest otoczony zielenią. Mieści się w nim 100 mieszkań dla osób zamieszkujących.

W budynku znajduje się 3 mieszkania jednopokojowe o powierzchni od 33,12 m2 do 34,86 m2, 24 mieszkania dwupokojowe (od 48,82 m2 do 59,37 m2) oraz 8 trzypokojowych (od 65,06 m2 do 67,72 m2). Jedno z mieszkań dwupokojowych na parterze jest przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Wszystkie lokale posiadają instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną, centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową z miejskiej sieci ciepłowniczej, a także piecyki elektryczne z płytą ceramiczną. Każde mieszkanie ma balkon oraz komórkę lokatorską zlokalizowaną na poziomie piwnicy. Dodatkowo, mieszkańcy mają do dyspozycji pomieszczenia wspólne: suszarnię, wózkownię i rowerownię.

Budynek wyposażony jest w windę osobową, instalację fotowoltaiczną na dachu oraz monitoring. Osoby mieszkające na osiedlu mają do dyspozycji 46 miejsc parkingowych, a dla najmłodszych dzieci przewidziano plac zabaw. W planach jest również budowa miejskiego żłobka-przedszkola w sąsiedztwie dawnego dworku rodu Welczków, który pomieści blisko 370 dzieci. Dojazd do placówki ułatwi zmodernizowana ul. Zbożowa oraz czterowlotowe rondo ze zjazdem m.in. w kierunku DK 88, projektowane przez Zarząd Dróg Miejskich, co będzie korzystne również dla ruchu z pozostałych budynków na osiedlu Dworska – Zbożowa.

Planowane są także 4 kolejne budynki mieszkalno-usługowe w systemie TBS w pobliżu żłobko-przedszkola, w kierunku ul. Dworskiej i Wiertniczej. W sumie będą one zawierać 87 mieszkań ZBM II TBS.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Polityka

15 małopolskich uczelni podpisało porozumienie na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+

W Zakopanem podczas seminarium „Małopolska – wyzwania rozwojowe. Wyjście poza horyzont”, organizowanym przez Fundację GAP, zostało podpisane porozumienie o współpracy
Polityka

MFiPR: Na Konwencie Samorządowym o nowej perspektywie finansowej dla województwa śląskiego (komunikat)

– Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje: Ponad 5 mld euro z polityki spójności na lata 2021-2027 otrzyma województwo śląskie
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ