Nauka i technika

MC: Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnejandnbsp;w mObywatelu 2.0 (komunikat)

Meteoryty są najstarszymi fragmentami materii, które można odkryć na Ziemi, ich wiek został precyzyjnie oszacowany na 4,567 mld lat. Jak można odnaleźć własny meteoryt i jak go rozpoznać? Gdzie w Polsce można znaleźć najwięcej tych unikatowych obiektów? Odpowiedzi na te pytania udziela prof. Szymon Kozłowski, ceniony astronom i ekspert w dziedzinie meteorytów.

Ministerstwo Cyfryzacji ogłasza, że w aplikacji mObywatel 2.0 zostały dodane nowe dokumenty, które umożliwią ponad 360 tysiącom osób w Polsce potwierdzenie swoich uprawnień zawodowych, zarejestrowanych przez okręgowe rady pielęgniarek i położnych. Teraz w elektronicznych dokumentach w mObywatelu 2.0 można znaleźć również Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki i Prawo Wykonywania Zawodu Położnej.

Teraz możesz potwierdzić swoje uprawnienia zawodowe za pomocą aplikacji mobilnej

Elektroniczne potwierdzenie uprawnień do wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej jest nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych dokumentów. Dzięki niemu osoby zarejestrowane w okręgowej radzie pielęgniarek i położnych mogą łatwo potwierdzić swoje uprawnienia za pomocą telefonu komórkowego.

W aplikacji mObywatel 2.0 stale dodajemy nowe dokumenty, aby umożliwić jak największej liczbie użytkowników z różnych grup społecznych korzystanie z elektronicznych wersji legitymacji. Obecnie cyfrowe legitymacje mogą używać uczennice, uczniowie, studenci, studentki, emeryci-renciści oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny. Planujemy również dodanie legitymacji dla osób niepełnosprawnych i honorowych dawców krwi. Telefon będzie także służył do potwierdzania uprawnień zawodowych posłów, adwokatów oraz osób zarejestrowanych w okręgowym rejestrze pielęgniarek i położnych.

Możesz skorzystać z elektronicznego Prawa Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej poprzez zalogowanie się do aplikacji mObywatel 2.0. Aby to zrobić, musisz:

– potwierdzić swoją tożsamość za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub e-dowodu,

– dodać pierwszy dokument, mDowód lub Diia.pl,

– być zapisanym do okręgowego rejestru pielęgniarek/położnych przez okręgową radę pielęgniarek i położnych.

Kto ma prawo korzystać z Prawa Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej?

Prawo do wykonywania zawodu pielęgniarki lub położnej przysługuje osobom, które:

– posiadają dyplom ukończenia polskiej szkoły pielęgniarskiej albo szkoły położnych, bądź nostryfikowany w Polsce dyplom ukończenia studiów pielęgniarskich albo położniczych, uzyskany w innym państwie niż państwo członkowskie UE,

Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, cieszącą się dobrym zdrowiem i posiadającą nienaganną postawę etyczną, możesz skorzystać z elektronicznego Prawa Wykonywania Zawodu Pielęgniarki lub Położnej w aplikacji. Procedura jest bardzo prosta. Oto kroki, które musisz podjąć:

1. Pobierz aplikację mObywatel 2.0 z Google Play lub App Store.

2. Zarejestruj się w aplikacji, potwierdzając tożsamość profilem zaufanym, bankowością elektroniczną lub e-dowodem.

3. Dodaj pierwszy obowiązkowy dokument, mDowód lub Diia.pl.

4. Dodaj dokument Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki/Położnej. Znajdziesz go u góry ekranu startowego w sekcji Dokumenty. Naciśnij Dodaj i na liście dokumentów wybierz ten konkretny. Aby go dodać, musisz być osobą wpisaną do okręgowego rejestru pielęgniarek/położnych.

5. Pokaż osobie, która chce sprawdzić Twój dokument, Twoje dane wraz z datą ostatniej aktualizacji.

6. Możesz potwierdzić Elektroniczne Prawo Wykonywania Zawodu Pielęgniarki/Położnej za pomocą kodu QR. Naciśnij „Potwierdź swoje dane”, a następnie zeskanuj kod osoby, która sprawdza Twój dokument.

mObywatel 2.0 to nowoczesna aplikacja, która umożliwia szybkie i bezpieczne załatwianie spraw urzędowych i formalności z dowolnego miejsca, bez konieczności wychodzenia z domu. Aplikacja jest ciągle rozwijana, aby zapewnić użytkownikom jeszcze więcej dokumentów i usług.

Dzięki mObywatelowi 2.0 możesz zaoszczędzić czas i uniknąć zbędnych stresów związanych z załatwianiem spraw urzędowych. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich, co sprawia, że jest to wygodne i dostępne rozwiązanie dla każdego obywatela.

Ściągnij aplikację już teraz!

– Dla użytkowników Androida – pobierz z Google Play.

– Dla użytkowników iOS – pobierz z App Store.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź info.mobywatel.gov.pl/

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Nauka i technika

Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej, 23-24 maja 2022 roku, Hotel Nosalowy Dwór, Zakopane

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej oraz Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji
Nauka i technika

AV-Poland 2022 – wybrane wnioski

Przezwyciężenie bariery, jaką jest brak akceptacji społecznej dla pojazdów autonomicznych (AV) i obawy dotyczące ich bezpieczeństwa, jest równie istotne dla
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ