Gospodarka / Biznes

Piotr Kościelny dołącza do grona polskich autorów Wydawnictwa Czarna Owca

Piotr Kościelny zawodowo jest prywatnym detektywem, swego czasu był także instruktorem samoobrony. Pasję do pisania odkrył w sobie w momencie, gdy postanowił napisać poradnik na temat bezpieczeństwa osobistego dedykowany kobietom. Finalnie poradnik nie ujrzał światła dziennego, a Piotr Kościelny postanowił spróbować swoich literackich sił w książkach fabularnych. Zadebiutował w 2017 roku powieścią „Zakon”, jednak sławę przyniósł mu wydany dwa lata później „Zwierz” – powieść o psychopatycznym mordercy z Wrocławia. Do tej pory Piotr Kościelny łącznie wydał siedem książek, przy których współpracował z wydawnictwami Initium oraz Skarpa Warszawska.

Akcja „Domu”, bo tak będzie zatytułowana najnowsza powieść Kościelnego, rozgrywa się we Wschowie – mieście liczącym blisko 14 tysięcy mieszkańców, nieopodal Leszna. Seria samobójstw intryguje komisarz Martę Lipowicz, która kilka miesięcy wcześniej wraz z ojcem przeprowadziła się do Wschowy. Intuicja podpowiada jej, że samobójstwa okolicznego nauczyciela i księdza zostały upozorowane. Odkrycie kolejnych dwóch ciał, w tym jednego bardzo zmaltretowanego, tylko potwierdza jej przypuszczenia…

Tym, co łączy większość zamordowanych, jest praca w okolicznym domu dziecka w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Co takiego wydarzyło się w tym czasie w tej placówce, że ktoś postanowił mścić się w tak okrutny sposób? Marta Lipowicz stara się odkryć prawdę, jednak w śledztwie nie pomaga fakt, że większość wschowskiej komendy policji jest wrogo nastawiona do nowej pani komisarz i wprost nakłania ją do pozostawienia tematu okolicznego domu dziecka w spokoju.

„Od jakiegoś już czasu rozwijamy w naszym wydawnictwie współpracę z polskimi autorami, zwłaszcza kryminałów i thrillerów. I Piotr Kościelny bardzo dobrze wpisuje się w ten kierunek” – Mówi Marek Korczak, dyrektor zarządzający Wydawnictwa Czarna Owca, który zaproponował Piotrowi Kościelnemu współpracę po przeczytaniu słynnego „Zwierza”.

Sam autor swoje książki opisuje jako takie, które sam chciałby przeczytać i przyznaje, że tworzenie ich sprawia mu ogromną frajdę. Prywatnie pochodzi z Wrocławia, jednak kilka lat temu porzucił mieszkanie w wielkiej aglomeracji miejskiej na rzecz spokojnego życia w mniejszym miasteczku, bliżej natury. Jest miłośnikiem zwierząt, co jego czytelnicy wiedzą doskonale, gdyż wizerunek jego boksera Zbycha jest bardziej znany niż samego pisarza.

Źródło informacji: Wydawnictwo Czarna Owca

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (4/2022) Podpisanie aneksu do listu intencyjnego zawartego przez spółkę zależną z Mercury Engineering Polska Sp. z o.o.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 32/2021 z dnia 4 października 2021 roku w sprawie zawarcia listu intencyjnego dotyczącego realizacji
Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (5/2022) Zawarcie aneksu do umowy ramowej o udzielanie gwarancji kontraktowych z Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

MOSTOSTOSTAL ZABRZE S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 4 lutego 2022 r. MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. (spółka
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ