Gospodarka / Biznes

Centrum Informatyczne Rossmanna stawia na innowacje w sektorze IT

Rossmann stawia na cyfryzację. W łódzkim Centrum Informatycznym, które na co dzień wykonuje szereg zadań dla firmy (z dziedziny IT, e-commerce i innych szeroko rozumianych sektorów nowoczesnych technologii) pracuje 327 osób, głównie inżynierów i specjalistów IT, podzielonych na 35 zespołów.

„Handel cały czas się zmienia, pojawiają się więc nowe wyzwania. Dlatego potrzebna jest mocna cyfryzacja, nadążająca za aktualnymi trendami na świecie. Rossmann stara się za nimi nie tylko nadążać, ale być w awangardzie firm narzucających rozwiązania idealne dla handlu” – stwierdził Piotr Kiszkiel, dyrektor Działu IT Rossmann.

Jak przyznał szef Centrum Informatycznego firmy, „rozwiązania, które wdrażane są w placówkach Rossmanna, to efekt innowacyjnej pracy zespołu specjalistów tworzących aplikacje mobilne, portale i sklep internetowy”.

Jakie innowacje testuje w swoim „laboratorium” Rossmann? Na przykład wirtualną asystentkę, która opowie, m.in. o aktualnych promocjach, czy jak działa Rossmann GO.

Rossmann testuje też inteligentne lustra (personalizują reklamę produktów dla przeglądających się w nich klientów), inteligentne półki (po zdjęciu jakiegoś produktu od razu informacja trafia do systemu, który analizuje, co się sprzedaje, kiedy trzeba towar uzupełnić).

„Stworzyliśmy ponad 300 różnych produktów, w tym aplikację Rossmann PL, z której korzysta 9 milionów użytkowników. Rossmann jest też liderem w Europie Środkowej w liczbie ekranów reklamowych” – wyjaśnił Piotr Kiszkiel, dodając, że jego „ludzie wykorzystują najnowsze techniki programowania i zarządzania projektami”.

„Przykłady? Zautomatyzowaliśmy operacje w magazynie centralnym na poziomie 70 proc. Dzięki zaawansowanej analityce danych czy cyfryzacji w sklepach, które wyposażyliśmy w 12 tysięcy smartfonów i tabletów, jesteśmy liderem na polskim rynku. Innowacyjność naszych projektów doceniają klienci drogerii, ale też specjaliści – jesteśmy laureatem prestiżowej nagrody Digital Excellence Awards” – przekazał dyrektor Działu IT Rossmanna.

Rossmann jest obecny w Polsce już od 30 lat. Dziś ma 1663 drogerie, 17,1 tysięcy pracowników, 4 centra dystrybucyjne (Łódź, Grudziądz, Pyskowice i Zgierz), a także, m.in. wspomniane Centrum Informatyczne, które szuka nowych, zdolnych pracowników.

„Warto z nami być nie tylko ze względu na wysokie zarobki, ale też na fakt, iż stawiamy na rozwój kompetencji naszych pracowników” – zapewniła Ilona Perużyńska-Zych, dyrektor Działu Personalnego Rossmanna. „Poszukujemy ludzi na wiele stanowisk. Dla wkraczających na rynek pracy oferujemy m.in. roczne, płatne staże. W ośmiu edycjach naszego autorskiego cyklu >>Zaprogramuj się<< przeszkoliliśmy studentów i absolwentów z programowania. W ten sposób zatrudniliśmy już 80 osób. Inwestujemy w pracowników, organizując im szkolenia zarówno techniczne, jak i z kompetencji miękkich” – powiedziała.

Władze Łodzi są bardzo zadowolone z inwestycyjnych planów Rossmanna.

„Miasto Łódź stawia na rozwój i tworzenie sprzyjającego klimatu dla sektora IT. Stajemy się główną destynacją firm rozwijających nowe technologie” – stwierdził wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik. „Posiadamy utalentowanych studentów, absolwentów i pracowników w sektorze IT. To ogromny potencjał – ok. 30 tys. – pracowników w regionie. Jestem wdzięczny firmie Rossmann, że zdecydowała się na założenie Centrum Informatycznego właśnie w Łodzi” – zaznaczył.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (4/2022) Podpisanie aneksu do listu intencyjnego zawartego przez spółkę zależną z Mercury Engineering Polska Sp. z o.o.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 32/2021 z dnia 4 października 2021 roku w sprawie zawarcia listu intencyjnego dotyczącego realizacji
Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (5/2022) Zawarcie aneksu do umowy ramowej o udzielanie gwarancji kontraktowych z Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

MOSTOSTOSTAL ZABRZE S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 4 lutego 2022 r. MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. (spółka
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ