Gospodarka / Biznes

KENO przejmuje 49% udziałów czeskiej spółki Frankensolar Eastern Europe s.r.o.

Frankensolar Eastern Europe

Firma Frankensolar Eastern Europe s.r.o. powstała w 2009 roku. Zdobyte przez ponad 13 lat doświadczenie w branży PV pozwoliło jej stać się jednym z największych dystrybutorów na czeskim oraz słowackim rynku Odnawialnych Źródeł Energii. W swoim portfolio prezentuje szeroki asortyment produktów dla sektora fotowoltaiki, m.in.: konstrukcje, moduły, falowniki oraz systemy magazynowania energii. Cechami wyróżniającymi Frankensolar Eastern Europe s.r.o. na rynku i docenianymi przez doświadczonych instalatorów są z pewnością indywidualne podejście do klienta, elastyczność i szybkość realizowanych dostaw.

KENO (2)

Jakie korzyści przyniesie współpraca?

Strategiczna współpraca Spółek Grupy KENO z Frankensolar Eastern Europe to kolejny krok w budowaniu europejskich struktur KENO.

„Nowa spółka w grupie wzmocni struktury i zwiększy zasięg, a współpraca pomiędzy KENO Sp. z o.o. i Frankensolar Eastern Europe s.r.o. przyniesie obopólne korzyści. W KENO wypracowaliśmy modele współpracy pomiędzy spółkami, co przekłada się na dynamiczny wzrost tak pojedynczych spółek, jak i całej grupy” – mówi Michał Ludwikowski, dyrektor ds. rozwoju w KENO.

Branża OZE jest pełna wyzwań, rynek szybko się zmienia, dzięki silnej grupie, ugruntowanej współpracy z dostawcami i dywersyfikacji geograficznej, KENO gwarantuje dostępność produktową i stabilność dostaw. Oprócz rynków residential i commercial, Grupa silnie wspiera inwestycje wielkoskalowe, posiada odpowiednio duże stany magazynowe oraz zespół specjalistów. KENO stawia także na nowe rozwiązania produktowe, są to m.in. domy modułowe wykonane w technologii CLT (KENO Home https://keno-home.com/), które uzupełniają portfolio firmy.

O Grupie KENO:

Stabilny partner na rynku Odnawialnych Źródeł Energii w Europie. Grupa, w której skład wchodzi KENO Energy – dystrybutor i producent kompletnych systemów fotowoltaicznych z siedzibą główną w Gliwicach, oddziałem w Warszawie, w Niemczech, Norwegii, Rumunii, Wielkiej Brytanii oraz na Węgrzech. Ponadto strukturę grupy uzupełniają takie spółki, jak: KENO Home – producent domów modułowych wykonanych w technologii CLT; KENO Energia – Spółka Obrotu Energią elektryczną, umożliwiająca zakup oraz sprzedaż wyprodukowanej energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej; Emiternet – jeden z największych dystrybutorów w Polsce, posiadający w ofercie m.in. systemy Smart Home; Kensol – marka modułów fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz urządzeń segmentu HVAC.

KENO (3)

Źródło informacji: KENO

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (4/2022) Podpisanie aneksu do listu intencyjnego zawartego przez spółkę zależną z Mercury Engineering Polska Sp. z o.o.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 32/2021 z dnia 4 października 2021 roku w sprawie zawarcia listu intencyjnego dotyczącego realizacji
Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (5/2022) Zawarcie aneksu do umowy ramowej o udzielanie gwarancji kontraktowych z Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

MOSTOSTOSTAL ZABRZE S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 4 lutego 2022 r. MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. (spółka
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ