Gospodarka / Biznes

Leadec wyprodukował półmilionowe koło dla MAN

STUTTGART, Niemcy i GLIWICE, Polska, 9 kwietnia 2024 r. /PRNewswire/ — Leadec uroczyście przekazał półmilionowe koło wyprodukowane dla fabryki samochodów ciężarowych MAN w Niepołomicach pod koniec stycznia. Koło to będzie wyeksponowane w zakładzie. Od sierpnia 2022 r. Leadec odpowiada za montaż felg i opon dla największej fabryki pojazdów ciężarowych w Europie.

„Pół miliona dostarczonych kół jest dowodem na znakomitą współpracę z firmą MAN na wszystkich polach, zarówno w dziedzinie produkcji, jak i jakości czy logistyki. Składam podziękowania dla całego zespołu, który wykonał wspaniałą pracę polegającą na dostarczeniu gotowych kół just-in-time i just-in-sequence” – mówi Przemysław Pendrowski, prezes Leadec Polska.

Montaż felg i opon odbywa się w hali montażowej w Kokotowie, niedaleko zakładu w Niepołomicach. Zespół składający się z 112 pracowników produkuje 40 tysięcy kół miesięcznie, co pozwala na zjeżdżanie z linii produkcyjnej 240 pojazdów ciężarowych dziennie w systemie trzyzmianowym. Produkcja jest zorganizowana zgodnie z systemem planowania produkcji MAN, z uwzględnieniem 24-godzinnego buforu. Dziesięć ciężarówek codziennie dostarcza do zakładu produkcyjnego w pełni zmontowane zestawy felg i opon, gotowe do finalnego montażu produkcyjnego.

W zakładzie produkcyjnym w Kokotowie, niedaleko Niepołomic, montaż felg i opon odbywa się w hali montażowej. Zespół składający się z 112 pracowników produkuje 40 tysięcy kół miesięcznie, dzięki czemu w systemie trzyzmianowym z linii produkcyjnej może zjechać 240 pojazdów ciężarowych dziennie. Produkcja jest zorganizowana zgodnie z systemem planowania produkcji MAN, z zachowaniem 24-godzinnego buforu. Codziennie dziesięć ciężarówek dostarcza do zakładu produkcyjnego w pełni zmontowane zestawy felg i opon, gotowe do finalnego montażu produkcyjnego.

Od 1998 roku Leadec działa w Polsce, posiadając oddziały w Gliwicach, Polkowicach i Poznaniu oraz realizując projekty bezpośrednio u klientów. Firma specjalizuje się w montażu felg i opon, automatyzacji i instalacji, utrzymaniu ruchu maszyn produkcyjnych, zarządzaniu infrastrukturą techniczną oraz czyszczeniu technicznym. Oprócz branży motoryzacyjnej, Leadec działa również w innych sektorach przemysłu, takich jak lotniczy i spożywczy.

Leadec to globalny lider w świadczeniu usług technicznych na potrzeby zakładów przemysłowych i infrastruktury towarzyszącej. Z siedzibą w Stuttgarcie, firma zatrudnia około 23 tysięcy pracowników na całym świecie i osiągnęła obrót ponad 1,24 mld euro w 2023 roku. Leadec wspiera klientów na każdym etapie produkcji przez ponad 60 lat i działa w ponad 350 lokalizacjach, często bezpośrednio w zakładach klienta.

Nasza oferta

Leadec oferuje kompleksowe usługi techniczne obejmujące utrzymanie ruchu, zarządzanie infrastrukturą, serwis maszynowy, a także usługi inżynieryjne i doradcze. Dzięki naszemu doświadczeniu i globalnej obecności, jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wymagającym potrzebom naszych klientów, zapewniając im niezawodność i efektywność działania ich zakładów.

Leadec oferuje globalne usługi obejmujące projektowanie, instalację, utrzymanie techniczne, wsparcie oraz inne lokalne usługi. Leadec.os to kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia cyfryzację wszystkich procesów usługowych w ramach jednego systemu.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (4/2022) Podpisanie aneksu do listu intencyjnego zawartego przez spółkę zależną z Mercury Engineering Polska Sp. z o.o.

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 32/2021 z dnia 4 października 2021 roku w sprawie zawarcia listu intencyjnego dotyczącego realizacji
Gospodarka / Biznes

MOSTOSTAL ZABRZE SA (5/2022) Zawarcie aneksu do umowy ramowej o udzielanie gwarancji kontraktowych z Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

MOSTOSTOSTAL ZABRZE S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 4 lutego 2022 r. MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. (spółka
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ