Zdrowie

Grupa Żabka stawia na sprzedaż zbilansowanych posiłków

Racjonalne odżywianie może być łatwe i wygodne – przekonują przedstawiciele Grupy Żabka. Ich oferta zbilansowanych dań gotowych i zdrowych przekąsek marek własnych z etykietą „Porcja DobreGO!” ma na celu ułatwienie konsumentom zdrowego stylu życia.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który obchodziliśmy 7 kwietnia pod patronatem WHO, chcemy podkreślić, że zdrowie to nasze prawo. Program „Porcja DobreGO!” Grupy Żabka ma na celu ułatwienie podejmowania świadomych decyzji żywieniowych. Dania oferowane w ramach programu są dostosowane do różnych preferencji smakowych i stylów życia, zapewniając pełnowartościowy posiłek pod względem objętości i składu.

„W Żabce ułatwiamy klientom zmianę ich codziennych nawyków na lepsze – dla nich i dla planety. Mając na uwadze, że dobre żywienie jest jednym z najistotniejszych czynników wpływających na stan zdrowia i samopoczucie każdego z nas, postawiliśmy je w centrum naszych działań, które realizujemy w ramach filaru >>Zrównoważony styl życia<< naszej Strategii Odpowiedzialności” – podkreśla Rafał Rudzki, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie Żabka.

Sieć handlowa skupia się obecnie na czterech obszarach, w tym promowaniu produktów otrzymujących ocenę Nutri-Score A, B lub C oraz tych oznakowanych czystą etykietą roślinną lub zawierającą oświadczenia zgodne z przepisami unijnymi dotyczącymi żywienia i zdrowia.

„Przykładem są inicjatywy takie jak program >>Porcja DobreGO!<<, które mają ułatwić życie naszych klientów, dając im dodatkową wartość” – mówi Rafał Rudzki.

Żabka we współpracy z dietetykiem oferuje wysokiej jakości dania gotowe i przekąski, reprezentujące zarówno polską kuchnię, jak i kuchnie egzotyczne. Oznaczenie „Porcja DobreGO!” znajduje się na produktach marek własnych Żabki, takich jak Szamamm, HAPS! Dobra Karma czy Tomcio Paluch, a wkrótce pojawią się kolejne nowości produktowe.

Nowe dania Szamamm zawierają co najmniej 50% warzyw, a kanapki Tomcio Paluch są wykonane na pieczywie żytnim i proteinowym. W ramach programu dostępne są również herbaty linii Wycisk oraz wybrane produkty marki Plant Hunter, które są w 100% roślinne. Produkty z jajkiem jako głównym składnikiem nie zawierają jaj z chowu klatkowego. W 2024 roku program został rozszerzony o nową linie płynnych przekąsek pod marką Foodini.

„Zdrowe odżywianie to dla większości z nas synonim dbania o siebie i swoich bliskich, a jednocześnie ogromne wyzwanie >>Jak to wcielić w zwykłą codzienność? <<. Nie zawsze mamy odpowiednią wiedzę i czas, by zaczynając od kupna odpowiednich składników poprzez przechowywanie, po przygotowywanie, komponowanie i serwowanie, kierować się zawsze zasadami zdrowego, smacznego i racjonalnego żywienia” – zaznacza Jakub Malec, Sustainable Food Manager w Grupie Żabka.

Według eksperta sieć Żabka ułatwia zdrowe odżywianie poprzez oferowanie swoich własnych marek produktów, które są smaczne i zdrowe dzięki odpowiednim proporcjom składników, wartości odżywczej i wysokiej jakości składników.

Eksperci zauważają, że sieć Żabka sprawia, że ​​zdrowe odżywianie staje się łatwiejsze poprzez swoje produkty marek własnych, które są zarówno pyszne, jak i zdrowe dzięki odpowiednim proporcjom składników, wartości odżywczej i wysokiej jakości składników.

W sklepach Żabka coraz częściej znajdziesz produkty oznaczone jako „Porcja DobreGO!”, które są wybierane na podstawie systemu Nutri-Score. Oznaczenia Nutri-Score znajdują się na wszystkich produktach marek własnych sieci. Produkty z naklejką „Porcja DobreGO!” mają najwyższe noty Nutri-Score A i B, co oznacza, że są najlepszym wyborem.

W menu dostępne są różnorodne opcje, począwszy od kanapki Tomcio Paluch z porem i jajkiem na szybkie śniadanie, po zupy Szamamm na obiad, takie jak krem pomidorowy ze śmietanką czy barszcz ukraiński. Dodatkowo oferujemy gotowe dania główne, takie jak sałatka cezar, makaron z kurczakiem lub falafel marki Dobra Karma. Nie zabraknie także klasycznych pierogów ruskie Szamamm oraz przekąsek w postaci orzechów nerkowca i migdałów HAPS!

Grupa Żabka podkreśla swoje zaangażowanie w ograniczanie szkodliwego oddziaływania na środowisko naturalne, w tym glebę, powietrze, wodę i klimat, oraz dbałość o zdrowie człowieka poprzez odpowiedzialne podejście do pochodzenia surowców i ich wpływu na środowisko.

Grupa Żabka określiła wymagania od dostawców asortymentu marki własnej legitymowania się certyfikatami zrównoważonego pozyskania dla wrażliwych grup towarów. Dla kawy, herbaty i kakao wymagane są certyfikaty Rainforest Alliance 2020, a dla soi RTRS lub inne równoważne certyfikaty. Dla ryb i owoców morza wymagane są certyfikaty ASC, MSC i BAP.

W trosce o ochronę ekosystemów, Grupa Żabka podejmuje działania mające na celu eliminację oleju palmowego ze składu produktów oraz zastępowanie niecertyfikowanego oleju palmowego olejem certyfikowanym, tam gdzie jest to możliwe (produkty marek własnych nie zawierają oleju palmowego).

Zgodnie z wytycznymi „Polityki dobrostanu zwierząt”, kontynuowane są działania mające na celu poprawę warunków życia zwierząt. Od 2022 roku, jaja kurze pochodzące z chowu klatkowego zostały wycofane ze sprzedaży w sklepach, a od 2023 roku zostały również wyeliminowane jako główne składniki produktów marek własnych.

Nasz nowy program „Porcja DobreGO!” rozpoczął swoje działanie w 2023 roku i doskonale wpisuje się w naszą Strategię Odpowiedzialności na lata 2021-2026. Program ten koncentruje się na promowaniu zdrowszych wyborów żywieniowych i ma na celu ułatwienie naszym klientom zmiany ich codziennych nawyków na lepsze, co jest kluczowym elementem naszego filaru „Zrównoważony styl życia”.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Zdrowie

Wielkie nazwiska i wielkie pieniądze – 29 maja startują rozgrywki LOTTO SuperLIGI Tenisa

„To największy projekt w historii tenisa w Polsce, który przekształci polski tenis w twór prawdziwie zawodowy” – podkreślił Mirosław Skrzypczyński,
Zdrowie

Naukowiec z PŚ: medycyna spersonalizowana to leczenie szyte na miarę

PAP: Czy dzisiaj bardziej leczy się chorobę, czy raczej człowieka? Dr hab. inż. Katarzyna Krukiewicz, prof. PŚ z Wydziału Chemicznego
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ