Polityka

Odnowa Bytomiu – jak fundusze europejskie wspierają ożywienie rynku

Bytom obecnie przechodzi przez poważne prace rewitalizacyjne, które są sfinansowane z funduszy europejskich. Zakończenie tych prac już wkrótce, a wydane na nie środki wynoszą 33,5 mln zł, z czego 21,4 mln to pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej.

Rewitalizacja ulicy Zaułek, Dworcowej oraz okolic Rynku w Bytomiu przyniesie wymierne korzyści mieszkańcom, którzy będą mogli cieszyć się nową przestrzenią publiczną, która zostanie stworzona dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej.

„Rewitalizacja okolic ulic Dworcowej i Rynku, która za chwilę się zakończą wpisuje się w strategię Zielone Śląskie 2030. Poprawi to jakość życia, poza tym centrum zawsze działa jak magnes, mieszkańcy chcą spędzać tam wolny czas po pracy, czy spotykać się w weekendy. Bytom zasługuje na tej rangi inwestycje, jest pięknym miastem, pełnym zabytkowych kamienic” – powiedział, cytowany w komunikacie, marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Ulica Zaułek i Dworcowa to dwie z najbardziej charakterystycznych ulic Bytomia. W ramach rewitalizacji została zmodernizowana sieć kanalizacji wodociągowej i sanitarnej, jak również instalacja elektryczna i teletechniczna. Powstała nowa kostka brukowa, a także zostały nasadzone trawniki, drzewa oraz mała architektura, w tym pergole stalowe. Wszystko to przyczynia się do podniesienia estetyki miasta.

Realizacja tego zadania nie ograniczała się jedynie do remontu dachów, elewacji i klatek schodowych w jedenastu kamienicach. Prace restauracyjne obejmowały także odnowienie sztukatorskich dekoracji oraz wyczyszczenie i renowację cegły klinkierowej, przywracając jej pierwotny wygląd. Ponadto, na terenie osiedla powstał nowy plac zabaw oraz zielona strefa rekreacyjna, stanowiąca miejsce do wypoczynku.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Wiadomości Gliwice

About Author

Może Cię także zainteresować:

Polityka

15 małopolskich uczelni podpisało porozumienie na rzecz wspierania innowacji poprzez Program Erasmus+

W Zakopanem podczas seminarium „Małopolska – wyzwania rozwojowe. Wyjście poza horyzont”, organizowanym przez Fundację GAP, zostało podpisane porozumienie o współpracy
Polityka

MFiPR: Na Konwencie Samorządowym o nowej perspektywie finansowej dla województwa śląskiego (komunikat)

– Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje: Ponad 5 mld euro z polityki spójności na lata 2021-2027 otrzyma województwo śląskie
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Więcej
AKCEPTUJĘ